Strona główna > Aktualności >

HAWE Telekom ma nową umowę z Vectrą

Spółka HAWE Telekom podpisała umowę rozszerzającą współpracę z Grupą Vectra, jednym z liderów polskiego rynku usług telekomunikacyjnych i telewizji kablowej. Podpisana na okres 20 lat z VECTRA Investments, umowa dotyczy świadczenia usług kolokacji w obiektach HAWE Telekom. Jej wartość w tym okresie to blisko 6 mln zł netto. 

„Rozszerzenie współpracy z Vectrą, to bardzo dobra wiadomość, która potwierdza znaczącą pozycję HAWE Telekom na rynku. Czwarty kwartał to dla Grupy HAWE tradycyjnie bardzo dobry okres, w którym podpisujemy najwięcej tego typu kontraktów. Pracujemy intensywnie nad kolejnymi umowami.” – powiedział prezes Piotr Kubaszewski. 

Piotr Kubaszewski Prezes HAWE S.A.

Skonsolidowane przychody Grupy HAWE w I-III kwartale br. wyniosły 202,85 mln zł, zysk operacyjny 25,46 mln zł, a zysk netto 20,37 mln zł. 

HAWE Telekom z sukcesem kontynuuje pozyskiwanie kolejnych klientów i umów na świadczenie usług dzierżawy tzw. „ciemnych  włókien światłowodowych”. W tym roku podpisano umowy m.in. z ATM oraz Dial Telecom. Już wcześniej klientami HAWE są praktycznie prawie wszyscy najważniejsi gracze polskiego rynku telekomunikacyjnego, w tym m.in.: UPC, Vectra, Polkomtel, Netia, Multimedia Polska, GTS Poland, T-Mobile Polska i inni. 

W skład Grupy Kapitałowej HAWE, która działa w obszarze telekomunikacji, wchodzą: HAWE S.A. – spółka publiczna i dominująca Grupy HAWE, Grupa Mediatel, HAWE Telekom oraz HAWE Budownictwo. W skład Grupy HAWE wchodzi także spółka Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe, która realizuje projekt budowy, a następnie eksploatacji i zarządzania siecią szerokopasmową o długości ponad 2.200 km w województwie warmińsko-mazurskim oraz sieci w województwie podkarpackim o długości ponad 2.000 km.

© HAWE S.A. 2012